korepetycje dla ucznia z matematyki

Zaplanuj naukę matematyki

Aby nauczyć się matematyki, warto przygotować plan nauki. Taki plan pozwala trzymać się obranego kursu i konsekwentnie realizować swoje cele. Spójrz na nasze podpowiedzi, które pomogą Ci spełnić marzenie o opanowaniu matematyki.

Motywacja to podstawa

Poświęć chwilę i zastanów się nad powodami, dla których chcesz zrealizować taki czy inny plan. Kiedy dopadnie Cię kryzys, powrót do myśli przewodniej pozwoli Ci pokonać trudności i zniechęcenie.

Chcę zamiast muszę!

Realizacja każdego planu wymaga odpowiedniego nastawienia. Zwracaj więc uwagę na słowa, które wypowiadasz (również w myślach) w ciągu dnia. Jeśli zamierzasz skutecznie uczyć się matematyki, działaj z perspektywy chcę zamiast muszę. To pozytywnie wpłynie na Twoją sprawczość i dalsze efekty.

Konkretny i realny cel

Zadaj sobie pytanie, co chcesz osiągnąć w określonym czasie np. za pół roku. Czy chcesz zdobyć  pewne umiejętności matematyczne, które zostaną z Tobą na dłużej? Może pragniesz zdać maturę i dostać się na wybrane studia? A może potrzebujesz się nauczyć podstaw statystyki, aby pracować ze zbiorami danych?

Metoda małych kroków

Główny cel ustalony? Zatem, zgodnie z japońską metodą Kaizen, podziel go na te mniejsze i ucz się na mniejszych partiach materiału. To pozwoli Ci precyzyjnie i bez większego wysiłku rozplanować zadania do wykonania w ustalonym czasie. Jeśli więc na przykład Twoim najważniejszym celem jest zdanie matury z matematyki na poziomie rozszerzonym, wyznacz sobie konkretne obszary tematyczne i krok po kroku przechodź przez kolejne lekcje. W ten sposób zwiększysz szansę na ich opanowanie oraz zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu.

Realne ramy czasowe

Wyznacz własną porę dnia na naukę. Dołóż do tego regularność, regularność i jeszcze raz regularność! Dzięki niej matematyka na dobre rozgości się w Twoim świecie.

Sposób nauki

Do wyboru masz kilka możliwości – począwszy od samodzielnej nauki, poprzez indywidualne lekcje z nauczycielem, do zajęć grupowych. Wszystko zależy od Twoich preferencji i wymagań – przemyśl to dobrze. Jeśli cenisz sobie wygodę i niezależność, postaw na kompleksowe kursy online, dzięki którym możesz uczyć się w dowolnym czasie i miejscu.

Nagradzaj się

Niewątpliwie sukces wymaga zarówno wysiłku, jak i zaangażowania. Nie zapominaj jednak o nagradzaniu się za wszelkie postępy. Doceniaj swoje wysiłki i dbaj o dobre samopoczucie, co przełoży się na dalsze wyniki.

Jeśli chcesz ułatwić sobie naukę, serdecznie zapraszamy Cię na nasze zajęcia indywidualne bądź grupowe, w tym kurs z matematyki przygotowujący do matury. Nie wahaj się do nas zadzwonić! Jesteśmy po to, aby jak najlepiej pomóc Ci opanować matematykę i osiągnąć cele na których Ci zależy!

2 thoughts on “Zaplanuj naukę matematyki”

  1. Pingback: Coaching dla nastolatka? - 24EduPower

  2. Pingback: 'Instrukcja obsługi' czasu do matury - 24EduPower

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *