Zalety i wady korepetycji online

Korepetycje online, nazywane inaczej zdalnymi, cieszą się dużą popularnością. Mają zdecydowanie więcej zalet niż wad.

Korepetycje online: zalety

Zajęcia online gwarantują przede wszystkim oszczędność czasu zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Godzinna lekcji zdalnych to godzina poświęcona na naukę. Natomiast godzina korepetycji stacjonarnych to często następna godzina (a nawet więcej!) na dojazd i powrót do domu. Przy dwóch godzinach korepetycji w tygodniu Twoje dziecko może stracić 8 dodatkowych godzin każdego miesiąca! Jeśli dowozisz pociechę na zajęcia, również tracisz mnóstwo czasu.

Uczniowie cenią sobie zajęcia online ze względu na komfort. Przeważnie łatwiej się skupić w odosobnieniu, we własnym domu niż wśród rówieśników. Ma to szczególne znaczenie dla osób nieśmiałych, które w pewnym sensie ukrywają się za ekranem laptopa. Co więcej, jeśli uczeń czuje się komfortowo i bezpiecznie, łatwiej przyswaja wiedzę.

Korzyści wynikających z korepetycji online jest jeszcze więcej w przypadku uczniów z małych miast czy wsi. Ograniczona ilość połączeń komunikacyjnych z większymi miastami, długie i kosztowne dojazdy, utrudniony dostęp do korepetytorów, sprawiają że korepetycje online stają się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych korepetycji. Zajęcia przez Internet mają tę przewagę, że pozwalają łączyć uczniów z dowolnymi nauczycielami z całej Polski. Potrzebny jest tylko dostęp do sieci.

Ponadto w mniejszych miejscowościach korepetycje oferują przeważnie tylko nauczyciele, którzy uczą już młodego człowieka w szkole. W wielu przypadkach takie rozwiązanie się nie sprawdza, ponieważ to właśnie metody i podejście konkretnego nauczyciela stanowią utrudnienie w uczeniu się matematyki.

Jeśli nowy nauczyciel-korepetytor nie zna ucznia ze szkoły, nie jest osobą z jego otoczenia, podchodzi do niego bez uprzedzeń. Co więcej to podejście w połączeniu z innym sposobem nauczania mogą diametralnie zmienić postawę ucznia. Niechęć do matematyki ma szansę zamienić się w akceptację a problemy z zaliczaniem prac klasowych mogą zniknąć.

Korepetycje online: wady

Czynnikiem wpływającym na jakość korepetycji online jest szybkość łącza internetowego. Czasem zdarza się, że uczeń nie może się połączyć, wyrzuca go z wirtualnej klasy czy ‘zacina się’. Przeważnie są to jednak przejściowe trudności, które można wyeliminować, np. restartując komputer czy połączenie sieciowe.

Niektórzy uczniowie nie decydują się na korepetycje online ze względu na brak bezpośredniej relacji z nauczycielem. Obawiają się problemów komunikacyjnych, traktując ekran komputera jako zaporę w kontaktach. To oczywiście kwestie bardzo indywidualne. Pandemia sprawiła, że uczniowie mieli szansę przyzwyczaić się do nauki zdalnej i zorientować się czy są w stanie efektywnie uczyć się w taki sposób.

Zapoznaj się z naszą ofertą korepetycji online z matematyki. Umów się na niezobowiązującą rozmowę podczas której zbadamy Twoje potrzeby i podpowiemy najlepsze rozwiązania.

1 thoughts on “Zalety i wady korepetycji online”

  1. Pingback: Jesteś tym, co jesz - 24EduPower

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *